UWAGA!

Artykuły zamieszczone w blogu zawierają informacje, które mogą przyczynić się do poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia. Wszelkie informacje zawarte na tej witrynie internetowej odzwierciedlają wyłącznie moje poglądy i nie stanowią zaleceń medycznych. Stosowanie się do wskazówek tu zamieszczonych odbywa się na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za ewentualne szkody mogące powstać w wyniku stosowania się do zaleceń podanych w treści zamieszczonych tu informacji.

Pepsi wykorzystuje komórki z nienarodzonych dzieci

Obrońcy życia ze Stanów Zjednoczonych ujawnili szokujące informacje na temat produkcji słodzików do napojów PepsiCo. Okazuje się, że spożywczy gigant ma zamiar wykorzystywać w najnowszym napoju komórki, pochodzące z nienarodzonych dzieci. 

Organizacja Children of God rozpętała w USA prawdziwą burzę, ujawniając kilka miesięcy temu, że w badaniach nad przedłużeniem działania wzmacniaczy smakowych biotechnologiczny potentat Senomyx wykorzystuje komórki HEK 293. Jak przekonują obrońcy życia, firma pozyskuje je z nerek abortowanych płodów. Wykorzystując odseparowane ludzkie enzymy, stworzyła własne sztuczne receptory smaku. I właśnie one mają być wykorzystane w średniokalorycznym napoju Pepsi Next.
Już wiadomo, że lada chwila trafi on do sprzedaży. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w styczniu nie zablokowała na wniosek akcjonariuszy, a nawet ponoć niektórych członków zarządu giganta, produkcji kontrowersyjnego napoju i dopuściła go do sprzedaży na zwykłych zasadach biznesowych (ang. Ordinary Business).
lifesitenews.com
Tym samym SEC przychylił się do wniosku zarządu PepsiCo., który domagał się odrzucenia podjętego w październiku 2011 roku projektu uchwały akcjonariuszy spółki, w której ci domagali się się „przestrzegania przez firmę praw ludzkich oraz stosowania etycznych zasad wykluczających użycie resztek abortowanych ludzkich istot”. 

Decyzja SEC i postawa giganta rozsierdziła obrońców życia, którzy zapowiadają ogólnoświatowy bojkot napojów PepsiCo. Oprócz amerykańskich obrońców życia bojkot, jak dotąd, zapowiedzieli działacze organizacji pro-life z Kanady, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Portugalii, Australii i Nowej Zelandii.

Do marek PepsiCo należą m.in.:
Pepsi, Mountain Dew, AMP Energy, Aquafina, DoubleShot Coffee Drink, Lipton Brisk, Lipton PureLeaf, Frito Lay, Lays, Doritos, Cheetos, Mirinda, 7Up, Quaker...

Ustawa, która zakaże wykorzystywać wyabortowane ludzkie płody w produkcji żywności

Stan Ohio przygotował ustawę, która zakaże wykorzystywania wyabortowanych ludzkich płodów w produkcji żywności. Niektórzy obywatele zaczynają się zastanawiać jaka żywność zawiera już obecnie wyabortowane ludzkie płody.
Ustawa, którą zaproponował senator stanowy Ralph Shortey 18 stycznia br. zakazuje produkcji lub sprzedaży “żywności lub innych produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi, które zawierają wyabortowane ludzkie płody lub były wykorzystywane w badaniach nad składnikami żywności.”
Shortey odmówił podania konkretnych przykładów , ale powiedział, ze niektórzy producenci żywności wykorzystywali komórki macierzyste w badaniach naukkowych.
Shortey powiedział w wywiadzie dla Radia KRMG, ze “istnieje prawdopodobieństwo, iż istnieją przedsiębiorstwa,które wykorzystują wyabortowane ludzkie płody w badaniach nad uzyskaniem lepszych sztucznych substancji zpachowych. Nie wiem czy to ma miejsce w Oklahomie, być może tak, być może nie, ale nie powinniśmy dopuścić do tego, aby zastosowano te metody w prdukcji tutaj.’
NPR przypuszcza, ze Shortey wysunął taki wniosek na podstawie informacji, ze przedsiębiorstwo Semonyx z San Diego wykorzystywało proteiny uzyskane z komórek pochodzących z nerek wyabortowanych ludzkich płodów do testowania sztucznych słodzików. W 1970 roku stworzono komórkę HEK293 z ludzkiego embrionu, która jest obecnie wykorzystywana w laboratoriach biochemicznych na całym świecie.
Niektórzy krytykują wspomniany projekt ustawy jako probe wprowadzenie tylnymi drzwiami zakazu badan nad komórkami macierzystymi.
Rzeczywiście, badania nad komórkami macierzystymi,pochodzącymi z embrionów ludzkich, wzbudzaja kontrowersje. Krytycy argumentują, ze w ten sposób niszczy się embriony, które uznają za najwcześniejszą formę życia. Zwolennicy takich badan argumentują, ze badania nad komórkami macierzystymi mogą pomoc leczyć choroby.
Np. w ubieglym tygodniu przywrócono wzrok dwom niewidomym kobietom dzięki zastosowaniu komórek macierzystych.
Katie Moisse (ABC News Blogs, 26 stycznia 2012)

4 komentarze:

 1. Zawsze wolałam Pepsi od Coli, ale ta akcja jest po prostu bulwersująca!! Mnie opadła szczęka, jak przeczytałam Twój tekst, już nigdy więcej nie kupię nic, co należy do tej korporacji...

  OdpowiedzUsuń
 2. kanibalizm !!!!!!!!!!!!!ochydne jak mozna ????????????!!!!!!!!!!!!!!!1

  OdpowiedzUsuń
 3. Heh zwykla antyreklama konkurencji...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niech się kokakola ode mnie odpepsi !
  Ja tego nie tykam i żądam dla równowagi mniej namolnej wręcz agresywnej reklamy.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swój komentarz