UWAGA!

Artykuły zamieszczone w blogu zawierają informacje, które mogą przyczynić się do poprawy Twojego samopoczucia i zdrowia. Wszelkie informacje zawarte na tej witrynie internetowej odzwierciedlają wyłącznie moje poglądy i nie stanowią zaleceń medycznych. Stosowanie się do wskazówek tu zamieszczonych odbywa się na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za ewentualne szkody mogące powstać w wyniku stosowania się do zaleceń podanych w treści zamieszczonych tu informacji.

protest przeciw GMO

(fot. Thinkstockphotos)
Ostatnie badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością i produktem Roundup wykorzystywanym do produkcji takich upraw wykazały, iż jedzenie genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy oraz konsumowanie śladowych ilości nawozu chemicznego Monsanto Roundup wywołało u szczurów rozwój przerażających nowotworów, rozległych szkód w narządach wewnętrznych i przedwczesną śmierć. Mimo tego, iż polscy posłowie wiedzieli o wynikach tych badań, które określono jako “najbardziej dokładne badanie, kiedykolwiek opublikowane w zakresie skutków zdrowotnych żywności GMO oraz herbicydu Roundup na szczurach” zagłosowali za przyjęciem ustawy umożliwiającej prowadzenie upraw GMO na terenie Polski.
Oto niektóre z szokujących ustaleń z badania:
• do 50% samców i 70% samic doznało przedwczesnej śmierci.
• Szczury, które piły śladowe ilości Roundup (na poziomach prawnie dozwolonych w sieci wodociągowej) rozwinęło o 200% do 300% więcej dużych guzów.
• Szczury karmione kukurydzą GMO i śladowymi ilościami Roundup doznały poważnych obrażeń w tym organiczne uszkodzenia wątroby i uszkodzenie nerek.
Badane szczury były karmione NK603, odmianą kukurydzy GMO Monsanto, która jest uprawiana w Ameryce Północnej i jest powszechnie używana w żywieniu zwierząt i ludzi. Jest to ta sama kukurydza, która znajduje się w płatkach śniadaniowych, kukurydzianych tortillach, snakach kukurydzianych. Ta żywność trafi również na twój i twojej rodziny talerz!
„GMO, Alarm dla świata.''


Ze względu na to, iż Rząd Polski głosami PO i PSL przyjął ustawę o nasiennictwie dopuszczającą hodowlę upraw GMO (organizmów genetycznie modyfikowanych) 16 listopada przed Pałacem Prezydenckim odbył się protest za zawetowaniem ustawy przez Prezydenta.
W piątek 16.11.2012 rozpoczął się ogólnopolski kroczący protest pod hasłami :
„WETO DLA GMO! TAK DLA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! TAK DLA TRADYCYJNYCH NASION! NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!”

''Przełomowe badania zachodnich naukowców jasno pokazują szkodliwość GMO!
Akcja WETO DLA POLSKI! trwa do zawetowania nowej ustawy o nasiennictwie.

INFORMACJE DODATKOWE:
Protestujący nie zgadzają się na to aby w Polsce były prowadzone uprawy GMO, których szkodliwość wielokrotnie udowodniono. Nie pozwolą aby nasze dzieci były laboratoryjnymi szczurami. Domagają się od Prezydenta aby zawetował nową ustawę o nasiennictwie (po zmianach zrobionych przez posłów), która pozwala na uprawy GMO w Polsce. Ustawa ta została przegłosowana w Sejmie 9 listopada przez posłów PO+PSL.
Protestujący wiedząc, że żaden z krajów, który wprowadził zakaz na GMO nie płacił w związku z tym żadnej kary domagają się wprowadzenia zakazu rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce. W szczególności żądają NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU upraw kukurydzy MON810 i ziemniaków AMFLORA.

Raport: "Zmodyfikowane genetycznie uprawy odporne na opryski chemiczne – prognoza dla Europy"
http://www.greenpeace.org/poland/pl/wydarzenia/polska/Koniec-rolnictwa-jakie-znamy---ostrzeenie-z-USA/

OFICJALNA ODPOWIEDŹ KOMISJI EUROPEJSKIEJ W SPRAWIE ZAKAZÓW I KAR
http://www.januszwojciechowski.pl/

50 POWODÓW dlaczego natychmiast należy WPROWADZIĆ ZAKAZ GMO
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2012/11/50powodowniedlagmo.pdf

List do Prezydenta RP
http://icppc.pl/prezydent/listy-i-apele/1-list-do-prezydenta.html

Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO i współpracujące z nią organizacje interweniowały do władz w sprawie wprowadzenia zakazu GMO co najmniej 200 razy w ciągu ostatnich kilku lat. Wykaz ten pokazuje jak bardzo politycy ignorują społeczeństwo.

200 x TAK dla POLSKI WOLNEJ OD GMO!
http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2012/11/200xtak.pdf


Źródło: maciejka.nowyekran.plprisonplanet.pl/nauka_i_technologiaicppc.plgreenpeace.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw swój komentarz